درباره امین

شرکت تامین سرمایه امین متشکل از مجموعه ای از بهترین متخصصین بانکداری سرمایه گذاری و بازار سرمایه در ایران است، که با دارا بودن همه مجوز های لازم، و با هدف ارائه خدمات مشاوره عرضه، مشاوره پذیرش اوراق بهادار و نیز پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالا، پردازش اطلاعات مالی و سبدگردانی، طیف کاملی از خدمات مالی را به مشتریان خود عرضه می کند. کارنامه بی نظیر امین در ارائه "راهکارهای تامین مالی از بازار سرمایه" به مشتریان، در دهه دوم فعالیت ما باعث شکل گیری مرکز راهکارهای امین شد، که با هدف ارائه راهکارهای چند جانبه در هر صنعت، تمرکز، تخصص و هوشمندی را برای مشتریان فراهم کرده است. سهم بازار 25 درصدی ما در انتشار اوراق بهادار، به واسطه اعتماد و اطمینان مشتریان و مردم حاصل شده، از این رو تلاش ما ارائه راه حل های فراگیر، انطباق پذیر و کارآمد برای رشد صنعت و سرمایه گذاری است.


امینِ امروز

با گرد هم آمدن استعدادهای بازار سرمایه و دریافت کامل مجوزهای لازم امین به یکی از اصلی‌ترین نقش‌آفرینان عرصه بانکداری سرمایه‌گذاری بدل شده است که طیف وسیعی از خدمات مالی را به مشتریانش عرضه می‌کند.
امین در دهه‌ دوم فعالیت خود با رویکرد سفارشی‌سازی و تسهیل خدمات برای اولین بار در ایران دست به طراحی و ارائه مراکزراه‌کارهایی زد که به اقتضای هر صنعت به صاحبان کسب‌وکارها خدمات مالی مورد نیاز را ارائه می‌کنند. تاکنون مرکز راه‌کار های سلامت و مرکز راه‌کارهای انرژی نمودهای این رویکرد هستند، که در صنایع سلامت و نفت و گاز و پتروشیمی پایه‌ریزی شده و تمرکز، تخصص و هوشمندی را در زمینه خدمات مالی این صنایع خلق کرده‌اند.
علیرغم این‌که امین، تخصص‌گرایی، نوآوری و تمرکز بر نیازهای مشتری را سرمشق خودقرارداده و در درون این فرهنگ را تشویق می‌کند، آن‌چه تمایز اصلی را ایجاد کرده، اثر مثبتی است که از فعالیت‌های امین بر اقتصاد کشور و به تبع آن بر کیفیت زندگی مردم گذاشته می‌شود. رشد و بالندگی این بانکِ سرمایه‌گذاری با رویکرد بازیِ برد برد و «توسعه‌ همه‌جانبه‌‌ی اقتصادی» پیوند خورده است.

  • دارنده رکورد بالاترین حجم انتشار اوراق بهادار در سال ۱۳۹۶با سهمی حدود ۳۰درصد بازار
  • دارنده بالاترین رکورد تامین مالی حوزه انرژی
  • منتشر کننده اولین اوراق اجاره سیستم بانکی کشور
  • عرضه کننده اولین اوراق اجاره سهام در بازار سرمایه کشور

تاریخچه امین

اولین، و همچنان تاثیرگذار ترین

تامین سرمایه امین (سهامی خاص) به عنوان نخستین نهاد در صنعت بانکداری سرمایه‌گذاری ایران در ١٢ شهریور ١٣٨٦ مجوز تاسیس خود را از شورای عالی بورس و اوراق بهادار دریافت کرد. تامین سرمایه امین در ١٦ دی ١٣٨٦ با شماره ٣١٥٠٨٣ نزد اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شد و سازمان بورس و اوراق بهادار در ٢٨ فروردین سال ١٣٨٧، مجوز فعالیت شرکت را صادر کرد.
به استناد صورت‌جلسه مجمع عمومی فوق العاده تاریخ ١٣۹۹/٠۴/۰٨ ، شخصیت حقوقی شرکت از «سهامی خاص» به «سهامی عام» تبدیل شد. تبدیل شرکت در تاریخ ١٣۹۹/٠۴/٢۴ نزد ادارة ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران ثبت و در تاریخ ١٣۹۹/٠۴/٢۹ در روزنامه رسمی شماره ٢١۹۴۴ درج و منتشر گردید. در تاریخ ١٣۹۹/٠٢/٠٦ هیئت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران با پذیرش شرکت تامین سرمایه امین (سهامی خاص) موافقت نمود و در تاریخ ١٣۹۹/٠٥/٠٧ ، شرکت تامین سرمایه امین (سهامی عام) با نماد "امین" در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج گردید و در تاریخ ١٣۹۹/٠٥/١٥ عرضه گردید. تامین سرمایه امین با دریافت همه مجوزهای لازم شامل مشاور عرضه، مشاور پذیرش اوراق بهادار و نیز پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالا، پردازش اطلاعات مالی و سبدگردانی، طیف کاملی از خدمات مالی را به مشتریان خود عرضه می‌کند. تامین سرمایه امین موفق شده است طی یک دهه فعالیت، کارنامه بی‌نظیری در ارائه «راهکارهای تامین مالی از بازار سرمایه» به مشتریان خود ثبت کند. با توجه به نیاز مبرم صنایع کشور به مشاوره‌های تامین مالی شرکتی نیز، تجهیز مرکز ارائه مشاوره های مالی تخصصی با هدف پوشش کامل نیازهای تامین مالی و مشاوره مالی شرکت‌ها، در دستور کار قرار گرفته است.